Występ przedszkolaków w VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

Utworzono dnia 19.12.2022

W dniu 16 grudnia 2022 r przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zawoni wzięły udział w VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Zawonia Kolęd Pełna", który odbył się pod patronatem Pani Wójt Agnieszki Wersta.

Jako pierwsze na scenie wystąpiły dzieci 3 - letnie z grupy "Biedronki" pod opieką pani Joanny Przeszłowskiej, które wykonały "Dzwoneczkową kolędę". Piękną kolędą "Lulajże Jezuniu" ukołysały nas przedszkolaki  z grupy "Motylków" przygotowane przez panią Katarzynę Pawelec. Grupa "Pszczółki" - dzieci 4 i 5 - letnie pod opieką pani Moniki Pielak wykonały piosenkę świąteczną "Maleńka miłość". Przedszkolaki z grupy "Żuczki" prowadzonej przez panią Laurę Kmieć zaśpiewały kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Przedszkolaki z grupy "0 a" przygotowane przez panią Jolantę Adamus - Warzechę wykonały utwór "Bosy pastuszek". Dzieci pani Bożeny Pamuły z grupy "0 b" zaśpiewały piękną kolędę "Gdy śliczna Panna". Rodzicom oraz przybyłym gościom występy bardzo się podobały.

Po występach pani Wójt Agnieszka Wersta wręczyła uczestnikom dyplomy oraz słodką przekąskę. Pani Wójt podziękowała rodzicom oraz Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zawoni pani Agnieszce Andruszczak za przybycie.

Serdeczne podziękowania składamy również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki pani Agnieszce Buczak oraz pracownikom za pomoc w przygotowaniach do uroczystości. Dziękujemy panu Wojciechowi Lemasz za przygotowanie nagłośnienia. Wyrazy wdzięczności za obecność na przeglądzie składamy pracownikom Telewizji Wzgórz Trzebnickich.

Niestety z powodów zdrowotnych na scenie Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zabrakło przedszkolaków i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. W. Bochenka w Czeszowie - życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję na ich obecność w przyszłym roku.

Składamy najserdeczniesze życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

autor: Monika Pielak

fot.: Anita Adamczyk - Sowa

VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Zawonia Kolęd Pełna"

Utworzono dnia 19.12.2022, 23:07